در جلسه با مسئولان بنیاد سینمایی فارابی مطرح شد:

دیدار و نشست تخصصی مسئولان انجمن عرفان اسلامی ایران و گروه معنویت برای همه با دکتر علیرضا تابش، رئیس بنیاد سینمایی فارابی

در دیدار دکتر فاطمه طباطبائی، عضو هیات مدیره انجمن علمی عرفان اسلامی با دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، برگزاری رویداد جنبی جشنواره با موضوع «معنویت برای کودکان» مورد تأکید قرار گرفت.

اعضای گروه «معنویت برای همه» به مدیریت دکتر فاطمه طباطبایی ، و برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن، درنشستی با دکتر علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و  اعضای دبیرخانه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان دیدار کردند

در این نشست دکتر فاطمه طباطبایی مدیر کمیته طرح و برنامه و مسئول گروه" معنویت برای همه"، انجمن علمی عرفان اسلامی ضمن تاکید بر رویکرد آموزشی طرح«معنویت برای همه»، بهره‌گیری از قالب‌های داستانی با تمرکز بر تاثیر معنویت، وجوه تربیتی کودکان و نوجوانان را در هنرهای نمایشی با اهمیت دانست و تجارب به دست آمده در این حوزه را با دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در میان گذاشت.


در این دیدار دکتر علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ضمن استقبال از همکاری نهادهای علمی و فرهنگی در حوزه دین، اخلاق و معنویت، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را فرصتی برای تبیین هنرمندانه نگاه اخلاقی در زندگی کودکان و نوجوانان دانست و گفت: نسل امروز گرچه دسترسی آسانی به ابزار و فن‌آوری‌های سینمایی دارد اما انتقال مفاهیم والای معرفتی و اخلاقی در کنار نگاه فن‌آورانه در هنر ضروری است.


دکترتابش با اشاره به برگزاری همزمان جشنواره سی و دوم و سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران در اصفهان، برگزاری رویداد پژوهشی آموزشی «معنویت برای کودکان» را فرصتی ارزشمند برای تبیین دیدگاه‌های اخلاقی و ترویج فضلیت‌های دینی و معنوی با زبان هنر دانست.


وی از استقبال «ستاد برگزاری جشنواره»، «سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان» و «خانه کودک اصفهان» برای برگزاری این رویداد با مشارکت انجمن عرفان اسلامی، خبر داد.
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۱۳۹۸ در دو بخش «ملی» و «بین‌المللی» به دبیری دکترعلیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

اندکی صبر نمایید...